نکات لوله کشی ساختمان
نکات لوله کشی ساختمان

نکات لوله کشی ساختمان

نکات لوله کشی ساختمان: لوله کشی برای اکثر ما به نوعی وجود دارد. ما زمان زیادی را صرف فکر کردن به آن نمی کنیم یا نگران حفظ آن هستیم. اما وقتی به طور ناگهانی به درستی کار نمی کند، یا به مشکلی برمی خوریم، متوجه می‌شویم.

برخورد با مشکلات لوله کشی اصلاً جالب نیست. به همین دلیل است که ما این لیست از نکات برتر لوله کشی خود را تهیه کرده ایم که به جلوگیری از برخی از بزرگترین مشکلات در مورد لوله کشی ساختمان شما کمک می‌کند.

 

کارخانه تهران اتصالات یکی از قدیمی ترین تولیدکننده انواع لوله و اتصالات جهت لوله کشی ساختمان و… می باشد که فروش لوله  و اتصالات جزئی و عمده دارند جهت اطلاع از قیمت و خرید لوله و اتصالات با کارشناسان فروش ما در تهران اتصالات تماس بگیرید. شماره تماس: 0216681935702166819355

 

اطمینان حاصل کنید که شیر اصلی قطع کننده آب در دسترس است

اگر خانه جدیدی می‌سازید، مطمئن شوید که شیر اصلی قطع کننده آب در دسترس است. با ایجاد یک نقطه قطع جداگانه برای منبع آب، اگر لوله ای در یک قسمت از خانه ترکید، کل خانه شما را زیر آب نمی برد. علاوه بر این، داشتن یک شیر قطع کن که در یک نقطه قابل دسترسی در خانه قرار دارد، تضمین می‌کند که در مواقع اضطراری می‌توانید آب را قطع کنید. اکثر خریداران خانه نیاز دارند که شیر اصلی قطع کننده آب در دسترس قرار گیرد. قوانین لوله کشی همچنین ایجاب می‌کند که شیر اصلی قطع کننده آب را در دید ساده و در دسترس قرار دهید.

 

 

نکات لوله کشی ساختمان
نکات لوله کشی ساختمان

 

خط تخلیه پمپ سامپ خود را از خانه خود دور کنید

پمپ چاه راهی عالی برای حذف آب اضافی از زیرزمین شما در نتیجه باران شدید است، زیرا راه حلی غیر مکانیکی ارائه می‌دهد. با این حال، اگر به درستی قرار نگیرد، می‌تواند به فونداسیون خانه شما آسیب برساند. بنابراین، بهتر است خط تخلیه پمپ را در امتداد بیرون از خانه، دور از دید اجرا کنید. اگر نمی‌خواهید خط تخلیه پمپ در امتداد بیرونی خانه شما اجرا شود، مطمئن شوید که برای بازرسی یا نگهداری در دسترس است. این به جلوگیری از آسیب به فونداسیون یا لوله‌های شما در هنگام باران‌های شدید کمک می‌کند.

 

لوله کشی را در زیرزمین یا سطح پایین متمرکز کنید

اگر در حال ساختن یک خانه جدید هستید، بهتر است لوله کشی و سایر تاسیسات را در زیرزمین یا در سطح پایین قرار دهید. چرا؟ دسترسی و نگهداری را آسان می‌کند. قرار گرفتن لوله کشی و سایر تاسیسات در سطح پایین تر نه تنها راحت است، بلکه مکان بسیار امن تری نیز می‌باشد. علاوه بر این، برای راحتی، خطر سیل به خانه شما را در صورت ترکیدگی لوله در زیرزمین کاهش می‌دهد.

 

چربی یا روغن را در آبکش نریزید

آیا تا به حال شنیده اید که مردم در مورد خوردن غذا برای به دست آوردن «روکش چربی» یا پر کردن خود صحبت کنند؟ همان چیزی که هنگام خوردن غذای چرب اتفاق می‌افتد، زمانی اتفاق می‌افتد که چربی یا روغن را در فاضلاب می‌ریزید.

گریس و روغن جمع می‌شوند. در ابتدا متوجه آن نمی‌شوید. فکر می‌کنید که کاملاً خوب است، و به عنوان یک مایع، سینک جایی است که باید برود. اما کم کم این گریس و روغن لوله‌های شما را مسدود می‌کند و شما را با مشکلات جدی لوله کشی مواجه می‌کند.

قبل از ریختن آن مایع پخت و پز در زهکشی، به لوله‌های خود فکر کنید و گزینه دفع ایمن تری را انتخاب کنید. به عنوان مثال، قبل از ریختن آن در سطل کمپوست، صبر کنید تا چربی جامد شود.

 

بدانید که دریچه آب اصلی شما کجاست

لوله کشی یکی از چیزهایی نیست که شما به طور فعال در مورد آن یاد می‌گیرید، اما مهم است که بدانید شیر اصلی آب شما کجاست و در صورت وجود مشکل چه کاری انجام دهید.

اگر با ضربه زدن به چوب، لوله‌ها ترکیدند، خاموش کردن شیر اصلی آب به کاهش آسیب کمک می‌کند.

 

مطمئن شوید که فاضلاب اصلی شما در دسترس است

در حالی که لوله کشی شما معمولاً از دید خارج است، مهم است که تخلیه اصلی فاضلاب شما همیشه آزاد و شفاف باشد. زیرا در صورت انسداد خط فاضلاب، باید بتوانیم سریع و کارآمد حرکت کنیم.

نقطه دسترسی زهکشی شما باید بدون پوشش باشد و دسترسی به آن آسان باشد.

 

شیرهای خاموش کننده جداگانه را روی وسایل خود در نظر بگیرید

لوله کشی شما در نهایت نیاز به تعمیر دارد. اجتناب ناپذیر است بدون شک شما منتظر روزی نیستید که مجبور شوید تمام آب خود را ببندید تا کسی بتواند بیاید و کار را انجام دهد.

نصب دریچه‌های قطع کننده جداگانه روی وسایل برقی، مشکل تمام آب یا عدم وجود آب را از بین می‌برد، زیرا می‌توانید در صورت نیاز، آب را به قسمت‌های مختلف خانه قطع کنید. به این ترتیب اگر در سرویس بهداشتی خود مشکلی دارید، همچنان می‌توانید از سینک آشپزخانه استفاده کنید.

 

از پاک کننده‌های تخلیه شیمیایی اجتناب کنید

تمیز کننده‌های شیمیایی فاضلاب وقتی صحبت از سلامت لوله کشی شما می‌شود بسیار وحشتناک هستند. مردم تمایل دارند از آنها استفاده کنند، اما می‌توانند در دراز مدت آسیب بیشتری وارد کنند.

 

از یخ زدن لوله کشی خود جلوگیری کنید

در حالی که در تابستان مشکلی نیست، هنگامی که در زمستان دمای هوا خیلی پایین بیاید، لوله کشی شما خطر یخ زدگی بیشتری خواهد داشت.

یکی از بهترین نکات لوله کشی که می‌توانیم به شما بدهیم این است که مطمئن شوید هوای شما همیشه در خانه شما گردش می‌کند و حداقل دمای آن 16 درجه سانتیگراد است. همچنین باید تا حد امکان خطوط لوله کشی دیوار بیرونی را عایق بندی کنید تا از فجایع احتمالی جلوگیری کنید.

نکته : شیرهای آب در فضای باز نیز می‌توانند منجر به مشکلات لوله یخ زده شوند. مطمئن شوید که شیر شلنگ باغچه و خود شلنگ قبل از اولین یخبندان کاملاً از آب تخلیه شده باشد.

 

پوشش‌های تخلیه مش را نصب کنید

موها، تکه‌های صابون و سایر مواد زائد وقتی در مجرای فاضلاب شما می‌افتند باعث ایجاد گرفتگی می‌شوند. روکش‌های فاضلاب مشبک در سینک، دوش و حمام می‌تواند شما را از دردسر ناچاری به مار کشیدن منظم فاضلاب نجات دهد.

 

بهترین مکان را برای نصب آبگرمکن خود انتخاب کنید

شما می‌خواهید بهترین مکان را برای نصب آبگرمکن خود انتخاب کنید. ابتدا باید به دنبال مکانی باشید که به طور منظم دسترسی آسان به واحد را فراهم کند. مکانی ایده آل برای آبگرمکن شما در زیرزمین. اگر فضای کافی یا آبگرمکن شما در زیرزمین وجود ندارد، آن را در سطح پایینی قرار دهید. بهتر است کوره خود را روی یک دیوار بیرونی یا در یک طاقچه قرار دهید. این به شما این امکان را می‌دهد که میله آند را تغییر دهید، تخلیه کنید و عناصر را در صورت نیاز بررسی یا تغییر دهید.

به این مطلب امتیاز دهید