تولید بوشن
بوشن

بوشن

تولید بوشن: بوشینگ یک اتصال دایره ای با قطعات داخلی و خارجی است که در محیط لوله قرار می گیرد تا اصطکاک لوله یا اتصالات مجاور را کاهش دهد.که در اقع یک رابط می باشد برای اتصال محکم و ثابت در بخش داخلی و خارجی لوله می باشد.

بوشینگ های لوله از اجزای پنوماتیکی هستند که دارای انتهای رزوه ای داخلی و خارجی هستند. بوش های لوله برای اتصال لوله هایی با قطرهای مختلف استفاده می شود واز مواد مختلفی تشکیل شده‌اند از جمله:

 

تهران اتصالات یکی از قدیمی ترین تولیدکننده انواع لوله و اتصالات، بوشن لوله… با ساخته شده از مواد اولیه با کیفیت و مقاوم می باشد که فروش بوشن عمده دارند جهت اطلاع از قیمت بوشن با کارشناسان فروش ما در تهران اتصالات تماس بگیرید. شماره تماس: 0216681935702166819355

موارد استفاده بوشن لوله

اتصالات بوشن ها که گاهی به آنها بوش کاهنده نیز می گویند برای اتصال دو لوله با اندازه های مختلف استفاده می شود . قطر بزرگتر بوش در داخل لوله بزرگتر قرار می گیرد. سپس لوله کوچکتر به انتهای کوچکتر بوشینگ وارد می شود.

بوشن‌ها یکی از اتصالات بسیار مهم در لوله کشی هستند که، مانند حلقه‌ی واصل بین دو لوله، آن‌ها را به هم متصل می‌کنند. بوشن‌ها به شکل استوانه‌ای و به صورت فلزی ( گالوانیزه و برنجی ) و پلاستیکی ( پی وی سی ) در بازار مصرفی یافت می‌شوند.

 

انواع بوشن مغزی لوله

  • بوشن لوله
  • بوشن مغزی
  • بوشن پلاستیکی
  • بوشن جوشی
  • بوشن پلیکا

بوشن مغزی چیست ؟

بوشن‌های مغزی هم مانند سایر قطعات دیگر برای اتصال لوله‌ها به یکدیگر و ایجاد اتصال بین تجهیزات سیستم لوله کشی به کار می‌رود. این نوع از بوشن‌ها دارای یک سر بیرونی به شکل پیچ است که این ویژگی ظاهری متفاوت آن‌ها را برای کاربرد در راستای اتصال تجهیزات رزوه دار مناسب کرده است.

 

معرفی انواع بوشن مغزی بر اساس جنس

بوشن‌های مغزی هم انواع متفاوتی دارند که هریک نقش خاص خود را در زمینه‌ی سیستم‌های لوله کشی ایفا می‌کنند. برخی از انواع بوشن‌های مغزی بر اساس جنس شامل موارد زیر است:

بوشن مغزی فلزی

بوشن مغزی یو پی وی سی

بوشن مغزی گالوانیزه

بوشن مغزی پروپیلن

معرفی انواع بوشن مغزی

 

شرکت تهران اتصالات یکی بهترین تولید کنندگان لوله و اتصالات هستند که شما می توانید با انتخاب هر کدام از بوشن و اطلاع از قیمت اتصالات با شرکت تهران اتصالات در ارتباط باشید.

 

1- بوشن مغزی پلی پروپلین

بوشن‌های مغزی پلی پروپیلن از جنس پلی پروپیلن رندوم کوپلیمر تایپ 3 بوده و برای سیستم لوله کشی آب گرم و سرد استفاده می‌شوند. این نوع بوشن در شرکت یزد پلیمر، در رنگ بندی‌های سبز، سفید و یا حتی در مواردی طبق سفارش مشتری قابل ارائه است. البته نکته‌ی اصلی در کاربرد این محصول آن است که، نباید در معرض مستقیم اشعه خورشید قرار بگیرد تا مشکلی برای کیفیت و کارایی آن به ایجاد نشود.

بوشن مغزی پلی پروپیلن جوشی

2- سه راه بوشن مغزی پلی پروپیلن

برای این که از یک انشعاب اصلی دو انشعاب فرعی بگیریم، به سه راه بوشن مغزی پروپیلن نیاز داریم. این محصول با توجه به داشتن ضریب زبری کمتر، باعث کاهش افت فشار در سیستم لوله کشی شده و یک نوع یکنواختی خاصی را در بین اتصال و لوله ایجاد می‌کند. البته مزیت خاص بوشن مغزی پلی پروپیلن این است که دچار پوسیدگی و رسوب گرفتگی نمی‌شود.

سه راه یکسر بوشن پلی پروپیلن جوشی

3- سه راه بوشن مغزی بست دار پلی پروپیلن

ساختار سه راه بوشن مغزی بست دار پلی پروپیلن دارای یک سه راهی از جنس پلی پروپیلن است. این سه راهی یک خروجی با مغزی رزوه دار دارد که این خروجی از جنس برنج است. البته باید گفت که کاربرد این سه راهی در این بوشن برای انشعاب گرفتن از یک لوله است. از این محصول در سیستم لوله کشی آب سردو گرم بهداشتی استفاده می‌شود.

سه راه بوشن مغزی بست دار پلی پروپیلن جوشی

4- اتصال یکسر بوشن پلی پروپیلن

اتصال یکسر بوشن پلی پروپیلن در ابعاد متنوعی تولید می‌شود و از این محصول اغلب برای لوله کشی آب سرد و گرم استفاده می‌کنند. این محصول از بخش داخلی رزوه دار است و این رزوه‌ها کار اتصال به لوله‌هایی که از بخش بیرونی دارای رزوه هستند را آسان‌تر می‌کند. شما می‌توانید از اتصال یکسر بوشن پلی پروپیلن برای کنج دیوارهای ساختمان استفاده کنید.

محصول اتصال یکسر بوشن تک لایه پلی پروپیلن

5- زانو یکسر بوشن پلی پروپیلن

زانو یکسر بوشن پلی پروپیلن به دو شکل بست‌دار و بدون بست تولید می‌شود و از آن به عنوان یک محصول کاربردی برای موارد اتصال در سیستم‌های لوله کشی استفاده می‌کنند. بوشن مورد استفاده در ساختار این زانو، فلزی است و اغلب از جنس برنج است. زانو یکسر بوشن پلی پروپیلن بست‌دار را برای لوله کشی روکار استفاده می‌کنند و از نوع بدون بست این محصول نیز برای لوله‌کشی توکار استفاده می‌شود.

زانو یکسر بوشن پلی پروپیلن جوشی

6- زانو یکسر بوشن بستدار پلی پروپیلن

طراحی زانو یکسر بوشن بستدار پلی پروپیلن به گونه‌ای است که یکسر آن دارای مغزی رزوه‌دار یا دنده ای می‌باشد. در ساختار این نوع محصول از بوشن فلزی استفاده شده است و به همین دلیل از جمله اتصالات رزوه دار به شما می‌آید. زانو یکسر بوشن در دو مدل مختلف ساده و دوقلو تولید می‌شود و در برابر پوسیدگی و خوردگی اسیدی و بازی، مقاومت قابل توجهی را از خود نشان می‌دهد.

زانو یکسر بوشن بست دار پلی پروپیلن جوشی

7- زانو یکسر بوشن دو قلو پلی پروپیلن

زانو یکسر بوشن دو قلو پلی پروپیلن به زانو یکسر بوشن زوج نیز معروف است و از این محصول اغلب برای سهولت در نصب بست شیر مخلوط و رادیاتور استفاده می‌شود. این محصول در برابر درجه حرارت بالا و فشار بالا مقاومت زیادی را از خود نشان می‌دهد. همچنین ناگفته نماند که زانو یکسر بوشن دو قلو پلی پروپیلن یک عایق الکتریکی و حرارتی بسیار خوب به شمار می‌آید.

زانو یکسر بوشن دو قلو پلی پروپیلن جوشی

 

کاربرد بوشن مغزی

در یک کلام می‌توان گفت که بوشن‌ها را برای ایجاد اتصال بین دو لوله مورد استفاده قرار می‌دهند. بوشن‌های مغزی هم یکی از انواع مختلف بوشن‌ها هستند که در بخش تاسیسات ساختمانی و لوله کشی کاربرد ویژه‌ای دارند. از بوشن های مغزی بیشتر برای اتصالات و لوله‌های رزوه‌ای استفاده می‌شود.

 

با نگاه کردن به شکل ظاهری این محصول می‌بینید که در قسمت بیرونی خود دارای یک بخش پیچ مانند است که، عامل ایجاد اتصال‌های قدرتمندی در سیستم‌های لوله کشی است. این محصولات مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و به همین دلیل بیشتر از سایر محصولات مورد توجه قرار گرفته‌اند.

 

سوالات متداول

بوشن چیست ؟

بوشن‌ هم مانند سایر قطعات دیگر برای اتصال لوله‌ها به یکدیگر و ایجاد اتصال بین تجهیزات سیستم لوله کشی به کار می‌رود. این نوع از بوشن‌ها دارای یک سر بیرونی به شکل پیچ است که این ویژگی ظاهری متفاوت آن‌ها را برای کاربرد در راستای اتصال تجهیزات رزوه دار مناسب کرده است.

انواع بوش مغزی لوله

بوشن لوله بوشن بوشن پلاستیکی بوشن جوشی بوشن پلیکا

موارد استفاده بوشن لوله کجاست؟

اتصالات بوش ها که گاهی به آنها بوش کاهنده نیز می گویند برای اتصال دو لوله با اندازه های مختلف استفاده می شود . قطر بزرگتر بوشن در داخل لوله بزرگتر قرار می گیرد. سپس لوله کوچکتر به انتهای کوچکتر بوشینگ وارد می شود. بوشن‌ها یکی از اتصالات بسیار مهم در لوله کشی هستند که، مانند حلقه‌ی واصل بین دو لوله، آن‌ها را به هم متصل می‌کنند.

به این مطلب امتیاز دهید