لوله پوش فیت
لوله پوش فیت

لوله پوش فیت

لوله پوش فیت در مراکز بهسازی منزل و فروشگاه‌های سخت‌افزار به‌راحتی در دسترس هستند، بیشتر به این دلیل که مصرف‌کنندگان استفاده از آن‌ها را بسیار آسان می‌دانند. در مقایسه با لوله‌های CPVC و PVC با حلال یا لوله‌های مسی لحیم کاری عرق با مشعل، استفاده از اتصالات فشاری بسیار آسان است و به مهارت خاصی نیاز ندارد و به مشعل یا حلال خطرناکی نیاز ندارد. اتصالات با حلقه ای از خارهای فلزی در داخل اتصالات طراحی شده اند که وقتی لوله‌ها را در سوکت اتصالات قرار می‌دهند محکم می‌گیرند. اورینگ‌های نئوپرن در داخل اتصالات مهر و موم‌های محکم و ضد آب در برابر لوله‌ها ایجاد می‌کنند. به گفته انجمن مهندسین لوله کشی آمریکااین اتصالات حتی زمانی که در داخل دیوارها و سقف‌های تکمیل شده پنهان شده باشند قابل اعتماد و ایمن هستند.

 

کارخانه تولیدی تهران اتصالات یکی ار تولید کننده یزرگ در زمنینه لوله و اتصالات می باشد جهت اطلاع از قیمت و خرید لوله‌ پوش فیت با کارشناسان فروش لوله پوش فیت تماس بگیرید. شماره تماس: 0216681935702166819355

 

هنگامی که در حال ساخت اتصالات برای لوله‌های CPVC، PEX یا مسی هستید ، اتصالات فشاری سریع‌ترین و آسان‌ترین راه هستند. حتی اتصالات فشاری پی وی سی آبیاری نیز وجود دارد که می‌توان از آنها برای ایجاد اتصالات سریع و آسان آبپاش استفاده کرد.

لوله‌های پوش فیت با نام‌های تجاری مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام ظاهر کمی متفاوت دارند. بدون در نظر گرفتن نام تجاری، اتصالات فشاری همگی ساختار داخلی مشابهی دارند که به آنها اجازه می‌دهد زمانی که روی لوله فشار داده می‌شوند، یک مهر و موم ضد آب ایجاد کنند.

 

سرعت ایجاد اتصال با اتصالات پوش فیت شاید بزرگترین مزیت باشد. در مواقع اضطراری، می‌توانید به سادگی با لیز خوردن روی یک اتصال فشاری، لوله را به سرعت درپوش یا تعمیر کنید .

اتصالات پوش فیت یک راه عالی برای ایجاد اتصالات لوله بدون نیاز به لحیم کاری یا استفاده از گیره، اتصالات یا چسب است.

هنگام استفاده از اتصالات فشاری نباید لوله‌ها کاملاً خشک شوند. این در تضاد با CPVC و PVC است که قبل از چسباندن با حلال باید با استخوان خشک شوند. یا لوله‌های مسی که باید قبل از لحیم کاری با مشعل خشک شوند.

اتصالات فشاری در مواد مختلف برای انواع مختلف کاربردها موجود است. تقریباً همه انواع لوله دارای اتصالات فشاری مربوطه هستند که برای آنها طراحی شده است.

خطوط تولید اتصالات فشاری شامل بسیاری از اتصالات مختلف در اندازه‌های مختلف است که تقریباً برای هر کاربردی که می‌توانید تصور کنید مناسب است.

اتصالات فشاری به راحتی جدا می‌شوند، بنابراین می‌توان آنها را در صورت لزوم تغییر مکان داد. اگر اتصال به عنوان یک تعمیر موقت در نظر گرفته شود، اتصالات را می‌توان استفاده کرد و سپس به راحتی از لوله جدا کرد.

 

 

لوله پوش فیت
لوله پوش فیت

 

نکاتی در مورد استفاده از اتصالات لوله پوش فیت

هنگام استفاده از اتصالات فشاری، مطمئن شوید که هیچ سوراخی در انتهای لوله وجود ندارد. این می‌تواند به O-ring آسیب برساند و آب بندی ضد آب را به خطر بیندازد.

اطمینان حاصل کنید که اتصالات فشاری که خریداری می‌کنید برای استفاده مورد نظر تأیید شده است. برچسب‌های بسته باید میزان استفاده پذیرفته شده از اتصالات را به شما بگوید.

دستورالعمل‌ها و توصیه‌های سازنده را دنبال کنید تا مطمئن شوید که اتصالات شما ضد آب و ایمن هستند.

ابزاری برای حذف انواع خاصی از اتصالات فشاری طراحی شده است. ایده خوبی است که این ابزار حذف را در کیت ابزار خود داشته باشید حتی اگر قصد دارید از اتصالات فشاری به عنوان تعمیر دائمی استفاده کنید.

 

اصول اولیه اتصالات پوش فیت

اتصالات لوله کشی فشاری به عنوان اتصالات فشاری یا اتصالات فشاری نیز شناخته می‌شوند. آنها به طور ویژه برای استفاده در لوله‌های آب مسی PEX، CPVC و سفت و سخت ساخته شده اند.

برخی از اتصالات کوچکتر هستند و به طور ویژه برای استفاده در لوله‌های پلاستیکی مورد استفاده با یخ سازها، آکواریوم‌ها و فیلترهای آب ساخته شده اند.

این اتصالات با هیچ لوله فولادی گالوانیزه قابل استفاده نیستند. بسیاری از آنها همچنین با لوله‌های مسی نرم یا انعطاف پذیر قابل استفاده نیستند.

همه انواع اتصالات لوله کشی اتصالات فشار مناسب خود را دارند، از جمله کوپلینگ‌های تعمیری، شیلنگ‌های اتصال مورد استفاده در آبگرمکن‌ها، شیلنگ‌ها، سه راهی‌ها، زانویی ها، دریچه‌های قطع کننده و اتصالات.

اکثر قوانین لوله کشی استفاده از این اتصالات را در حفره‌های سقف یا دیوارها مجاز می‌دانند. برخی از انواع اتصالات پس از پیچیده شدن در نوار در زیر زمین دفن می‌شوند.

اگر قصد دارید از این اتصالات برای پروژه‌های بزرگ استفاده کنید، انتظار داشته باشید که پروژه هزینه بر باشد زیرا ارزان نیستند. علاوه بر این، برای هرگونه محدودیت در استفاده از اتصالات در یک پروژه بزرگ، با بخش ساخت و ساز محلی خود تماس بگیرید.

اتصالات فشاری با گرفتن لوله ثابت با حلقه خود کار می‌کنند. حلقه معمولاً دارای تعدادی دندانه است که از فولاد ساخته شده اند. اتصالات همچنین دارای یک یا چند حلقه O در داخل خود هستند که یک مهر و موم محکم در اطراف لوله ایجاد می‌کنند.

اگر لوله کاملاً گرد نشده باشد یا لبه‌های آن ناهموار باشد یا با گنک پوشانده شده باشد، ممکن است حلقه‌های O ارائه شده نتوانند مهر و موم محکمی ایجاد کنند و در نتیجه باعث نشتی شوند.

همچنین، در صورتی که لوله به صورت مربع و صاف بریده نشده باشد، در اطراف اتصالات به طور یکنواخت قرار نمی گیرد، یا ممکن است از عمق لازم در اتصالات فراتر رود.

همه این مسائل منجر به یک مهر و موم ناقص خواهد شد. به این ترتیب، بهتر است به جای استفاده از اره، فقط از ابزار برش لوله برای برش لوله استفاده کنید.

 

لوازم و ابزار مورد نیاز

  • نشانگر
  • اتصالات فشاری
  • لوله برش
  • چاقوی کاربردی (در صورت لزوم)
  • پارچه سنباده (در صورت لزوم)
  • ابزار سوراخ کردن (نوع عمق سنج)

 

نتیجه

جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در تهران اتصالات تماس بگیرید. شماره تماس: 0216681935702166819355

 

سوالات متداول

قیمت لوله‌های پوش فیت چقدر است؟

جهت اطلاع از قیمت و خرید لوله‌های پوش فیت با متخصصان ما در تهران اتصالات تماس بگیرید.

چطور میتونم با متخصصان تهران اتصالات ارتباط برقرار کنم؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید. شماره تماس: 02166819357 - 02166819355

به این مطلب امتیاز دهید